Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Awaria pojazdu... z tempomatem w tle...
Witam . Z góry przepraszam, jeśli źle umieściłem swój post (tutaj prośba o ewentualne przeniesienie go we właściwe miejsce). Mam Zafirę C Tourer 1,4 Turbo r. 2013, bez LPG oraz problem z tempomatem , mianowicie kilka dni temu poruszając się po A4 ustawiłem tempomat na prędkość 130 km/h. Zwykle rzadko korzystam z tego typu udogodnień. Po przejechaniu około 100 km na wyświetlaczu pojawił się komunikat "Awaria pojazdu. Skontaktuj się z serwisem". Słychać było przy tym sygnał dźwiękowy, ale nie pojawił się "check". Dla weryfikacji dziwnego komunikatu podjechałem na stację ASO , gdzie zostałem poinformowany, że "prawdopodobnie" jest albo nieszczelność albo pęknięcie obudowy turbiny. I co ciekawe, gwarantują, że problem nie wystąpi, gdy nie będzie się korzystać z tempomatu. I faktycznie, nic takiego się nie dzieje. Jednakże w "cudownym ASO" nie potrafią zdiagnozować usterki, jeśli nie pojawi się check albo nie wyświetli im kod błędu. Dokładnie cyt. "będą mogli wiedzieć" jeśli zdemontują katalizator. Tego nie zrobili a problem jest dalej nierozwiązany.
Czy Ktoś z Szanownych Forumowiczów spotkał się z podobnym przypadkiem?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Wojt
Odpowiedz